D. Trump prezydentem Ameryki

Donald Trump, znany milioner jak i medialny gwiazdor bez politycznego dorobku i doświadczenia, ku zaskoczeniu wielu z nas wygrał wybory na prezydenta w stanach, przezwyciężając poprzednią sekretarz stanu demokratkę Hillary Clinton.

Wielce dobry wynik Donalda Trumpa to całkowite zaskoczenie. Wszystkie przewidywania w dniach przed wyborami sugerowały, że to Clinton musi zwyciężyć. Donald Trump został ją w pokonanym polu w dużej mierze dzięki poparciu białych facetów i ewangelików, jacy od pierwszych dni stanowili najwierniejszą paczkę jego zwolenników. To przeważnie osoby nie posiadający wyższego wykształcenia, jakim słabiej żyje się w nowej, globalnej gospodarce. Porażka Hilary Clinton daje znać jednakowoż, iż najpewniej oddało głos na nią o wiele mniej dziewczyn niż oczekiwano. Zgodnie z wypowiedziami komentatorów nagrania z poniżającymi słowami Trumpa o kobietach nie wpłynęły na wyborców, jak można było się spodziewać.

O wspaniałym rezultacie wyborczym Donalda Trumpa zadecydowały niespodziewane zwycięstwa w paru dużych stanach wahadłowych, w tym w Ohio.

Zwycięstwo Donalda Trumpa znaczy tyle, że kolejnym prezydentem stanów zjednoczonych po raz pierwszy zostanie mężczyzna bez żadnego politycznego doświadczenia. Może to być bardzo wielce dziwne, jednakże w rzeczywistości może być to bardzo mądre, bo tego typu człowiek nie posiadający złych układów może uczynić w kraju oraz w innych krajach sporo dobrych modyfikacji.