Odszkodowanie za błąd przy powiększaniu piersi

Odszkodowanie za błąd przy powiększaniu piersi

W ostatnich latach dość modne stały się operacje, z wykorzystaniem których powiększa się piersi u kobiet. Masa kobiet zdaje sobie jednak sprawę z tego, że zabiegi tego rodzaju mają szansę okazać się niebywale ryzykowne. I dziś konkretnie z myślą o tych dziewczynach stworzyliśmy poniższy artykuł, który w założeniu ma wyjaśnić czy opłacając operację korygowania piersi są one zabezpieczone i czy w razie pomyłki mają one sposobność wymagać od placówki organizującej operację dodatkowe odszkodowanie.
Pomocną wiedzę przy przygotowaniu niniejszego tekstu zapewnili nam redaktorzy bloga przygotowującego porady prawne online – blizejprawa.pl. Posiadamy w efekcie tego gwarancję, iż nasza odpowiedź jest uzasadniona i nie zrobi z Was idiotów.

Okazuje się, iż operacja korekty piersi jest zwykłą operacją, która organizowana jest przez doświadczonych lekarzy. A lekarze Ci mogą być rozliczani za swoje błędy. Jeśli więc w trakcie operacji powiększania piersi miejsce miała pomyłka w efekcie jakiej pechowa dziewczyna odniosła straty na zdrowiu, to kategorycznie posiada ona prawo do tego, by sądzić się z lekarzami, a nawet domagać się od nich odszkodowania. W tej sytuacji za dobry przykład posłużyć może los pewnej Skandynawki, która podjęła decyzję o przejściu wymienionej operacji w naszym kraju, na skutek czego niemalże umarła, o czym w szczegółach wspomniał FAKT: http://www.fakt.pl/wydarzenia/polska/miliony-dla-szwedki-za-blad-przy-operacji-piersi-w-gdansku/ysmne90.

Gdy znów pod uwagę bierzemy pozostałe prawdopodobne pomyłki tego typu, że pierwsza pierś jest niewiele mniejsza niż kolejna czy też znajduje się o dwa i pół cm wyżej, to już trzeba zobaczyć jak była przygotowana umowa z kliniką, która to ma sposobność już w umowie ochraniać się przed tego typu pomyłkami.

Przechodząc do meritum zamiast martwić się konsekwencjami pomyłek powiązanymi z zabiegiem zwiększania piersi korzystniej jest postawić na bezoperacyjny zabieg taki jak aquafilling piersi, który to nie wyłącznie jest równie skuteczny, ale także o wiele bardziej bezpieczny.