Walory sufitów DPS

Napinane sufity to żadna innowacja w urządzaniu wnętrz. Z tym, że na początku montowano je przeważnie tylko przy urządzaniu środków basenów oraz sal wykładowych. Teraz opisywana technologia jest popularniejsza i o wiele bardziej dostępniejsza cenowo. Wykorzystanie sufitu napinanego jest naprawdę przeróżne – mają możliwość być wstawiane praktycznie w każdym pomieszczeniu, rozpoczynając od naszej toalety, a na ogromnych budynkach miejskich kończąc. Powłoka napinana może również sprawować funkcję tła.

Sufity napinane to odmienny typ sufitów podwieszanych, z tą tylko różnicą, że sufity napinane składają się wyłącznie z profili wstawianych po bokach sufitu i membrany, która jest zlokalizowana między nimi. Walorem sufitów napinanych w względzie do tradycyjnego sufitu podwieszanego jest na dobrą sprawę zupełna dowolność aranżacji. Możemy planować nieskończenie dużO dowolnych kształtów: łukowych, owalnych. Złączenie tego z grą kolorystyki i świateł da nam niebywały skutek. Inną dominacją opisywanych sufitów jest możliwość określenia praktycznie jakiegokolwiek koloru a także jego powierzchni: błyszczącej lub matowej. Sufity te świetnie maskują każde niedoskonałe pęknięcia, a takie z błyszczącą powierzchnią (nazywane sufitami lustrzanymi) dają szansę na to, aby optycznie zwiększyć nasze pomieszczenie. Są to również sufity strasznie wytrzymałe na wszelkie zniekszłałcenia, działanie promieni UV.

Montaż sufitu napinanego to czysta sprawa – jest czyściutki i niezwykle sprawny, ponieważ zajmuje kilka godzin (w przeważającej ilości przypadków od 3 do 8 h). Cały zabieg możemy przeprowadzić nawet bez konieczności wynoszenia mebli i sprzętów z remontowanego pomieszczenia. Nie upierajmy się jednak przy tym, że „Polak potrafi” i instalację powłoki napinanej oddajmy profesjonalnej załodze. W czasie montowania sufitu niezwykle ważne jest, aby zadbać też o jego prawidłowe oświetlenie. Mamy prawo wykorzystać przykładowo paski LED zmienno-kolorowe. Takiego typu sufit z cała gwarancją sprawi, że nasz pokój będzie ładny.

Nie przemalowujemy takiego sufitu, a jego konserwacja polega tylko na lekkim myciu.