Jedno miasto, wiele opcji

Jeśli zawitasz na Śląsk, to trzeba odwiedzić Katowice. To jedno z najbarwniejszych miejsc na Śląsku, gdzie zrozumiesz nie jedynie historię terenu. Będziesz miał również okazje, żeby doznać wyjątkowy nastrój tego miasta, a jeszcze objechać mnóstwo interesujących miejsc. Zweryfikuj, czemu Katowice mamią tak mnóstwo jednostek.

Katowice, ikona Śląska

Katowice to jedno z najbardziej rozpoznawalnych miejsc na Śląsku. Wbrew przekonanim, zupełnie nie są tak ciemne, jak mogłoby się wydawać. Na każdym kroku wypatrzymy zieleńce lub skwery. Miasto jest zasobne w wiele miejsc o wartościach zabytkowych. Dowodem może być baszta spadochronowa położona w Parku Kościuszki, ewentualnie również Monument Powstańców, który ma miano największego oraz najcięższego monumentu w Polsce. Obok przyciągających zabytków, w Katowicach należy także spostrzec ikonę miasta, czyli katowicki spodek. To nie wszystko. W mieście dodatkowo spotkamy się z pełną propozycją kulturalną. Na seans możemy przejść się do Śląskiego teatru im. Tadeusza Kościuszki w sercu Katowic. Ciekawość przykuwają dodatkowo takie miejsca, jak Teatr Korez albo Kinoteatr Rialto. Jednym z ważnych komponentów wyprawy, powinna być wizyta w starym mieście. Wypatrzymy tam gmach Urzędu Marszałkowskiego. To jeden z najbogatszych budynków urzędowych, jakie możemy znaleźć w Polsce. W obiekcie jest sala sejmu śląskiego, jaka była przykładem dla siedziby Sejmu Rzeczypospolitej. Katowice, to nie zaledwie teatry, urzędy oraz zabytki. W miasteczku organizowanych jest dużo festiwali, na przykład OFF Festiwal. Wspominając o festiwalach, należałoby również zwrócić uwagę na recitale, jakie są robione w mieście. Na Katowickiej estradzie muzycznej bawiły takie składy jak Pink Floyd albo Rammstein, a także niemało innych wielkich gwiazd dodatkowo kapeli muzycznych.

Dlaczego należałoby przybyć do Katowic

Grupie postaci, Śląsk kojarzy się z bezbarwnością, kopalniami czy hutami. Dopiero będąc na miejscu umiemy dostrzec, jak niedużo wspólnego z rzeczywistością ma zwykle przeważający domysł. Najsłuszniejszym tego przykładem są Katowice. To energicznie rozwijająca się metropolia, w której zlokalizujemy oryginalne miejsca do zobaczenia i nie tylko.

Planujesz przyjazd do Katowic? Już wcześniej rozejrzyj się za taksówką – http://katowice-taxi.pl/