Śląskie miasta, w których warto zamieszkać

blok mieszkalny w bytomiu

Zastanawiasz się nad kupnem domu na terenie Śląska? Twoją pierwszą myślą były z całą pewnością Katowice – centrum całego śląska. Katowice to na pewno znakomita lokalizacja do wprowadzenia się. Wypada niemniej jednak rozpatrzyć także inne miasta. Bez mała wszystkie miasta są bardzo dobrze skomunikowane, przez co masz sposobność zakupić dom po atrakcyjniejszej cenie niż w samych Katowicach. Do wyboru jest dość dużo atrakcyjnych lokalizacji. W naszym wpisie przyglądniemy się kilku z nich.

Będzin

Będzin to miasto w niedużej odległości od Katowic, jakie zapewnia mnóstwo atrakcji swoim mieszkańcom. Wśród atrakcji, na jakie w szczególności warto zwrócić uwagę należy wymienić:
– obronny zamek królewski z XIV wieku
– synagoga Mizarachi w kamienicy Wienera (ul. Potockiego 3)
– Kościół parafialny pw. św. Katarzyny z XVIII w.
– stary dworzec kolejowy Będzin (pocz. XX w.).
Miasto jest podzielone administracyjnie na 8 okręgów: Grodziec, Gzichów, Ksawer, Łagisza, Małobądz, Śródmieście oraz Warpie. Ceny mieszkań w tych dzielnicach są sporo niższe niżeli w innych miastach na Śląsku, jak Katowice czy Tychy. Jeżeli chcesz zobaczyć oferty domów i mieszkań na sprzedaż lub wynajem wejdź na stronę pośrednika nieruchomości REMAX Gold.

Sosnowiec

Ceny wynajęcia, jak też sprzedaży kwater w Sosnowcu są mniejsze niż przeciętna cena dla całego województwa. Jest to jeden z motywów, dla jakich mieszkania cieszą się w tym miejscu tak pokaźnym zainteresowaniem.
Zabytki jak również ośrodki turystyczne, na jakie trzeba zwrócić uwagę:
– Pałac Schöna w Sosnowcu Środuli (Środulce) z zespołem parkowo-pałacowym
– Dom Ludowy w stylu zakopiańskim
– Katedra Wniebowzięcia NMP w Sosnowcu
– Kościół pw. św. Jana Chrzciciela w Sosnowcu Niwce
– Pomnik Tadeusza Kościuszki ul. Krakowska.
Zapraszamy do zaznajomienia się z ofertami nieruchomości w Sosnowcu na stronie pośrednika RE/MAX Gold.

Zabrze

Mimo, iż Zabrze jest położone odrobinę dalej od centrum śląska, sporo ludzi wymiera je jako swoje miejsce zamieszkania. Miasto to posiada ciekawą historię, jaka wpłynęła na jego ukształtowanie. Znajduje się tutaj sporo zabytkowych obiektów (w głównej mierze z przełomu XIX i XX wieku). Warto zwrócić uwagę przede wszystkim na:
– Wieża ciśnień przy ul. Zamoyskiego 2 z 1909 r.
– Kolonia robotnicza Borsigwerke w dzielnicy Biskupice
– Hotel Admiralspalast przy ul. Wolności 305 z lat 1924–1928
– Secesyjna Kamienica pod Orłem przy ul. Dworcowej 9 wzniesiona w 1905 roku
Miasto oferuje też mnóstwo miejsc kulturalnych, na przykład Teatr Nowy im. Gustawa Morcinka, Dom Muzyki i Tańca, Kino Roma oraz Miejski Ośrodek Kultury.
Mieszkania a także domy w Zabrzu są w atrakcyjnych cenach. Miasto oferuje bardzo dużo atrakcji. Jest to doskonały wybór dla osób, które nie chcą żyć w centrum tętniącego życia miasta. Sprawdź oferty nieruchomości w Zabrzu na stronie agencji RE/MAX Gold.