Na co zwracać uwagę przy doborze lodówki?

Mogłoby się wydawać, iż dobór chłodziarki należy do jednych z cięższych. Mimo że wszystko na to wskazuje, wcale tak nie jest. W sprzedaży jest niezykle dużo modeli. Potrafią się różnić między sobą pod każdym względem. Zacząwszy od wysokości, przez dostępne funkcje, a zakończywszy na zużyciu energii. Nim przystąpimy do kupna tej optymalnej dla nas, skupmy się na najistotniejszych dla nas sprawach, tj. czego będziemy po niej oczekiwać.

Wybór lodówki nie musi być skomplikowany

Jeśli mieszkasz sam, najlepszym wyborem będzie chłodziarka o objętości do blisko 120 litrów. Nie będzie zajmować ogromnej ilości przestrzeni w kuchni. W przypadku, gdy w domu jest więcej aniżeli jedna osoba, dla każdego lokatora powinniśmy dołożyć kolejne 30 litrów. Pamiętajmy, że im większa lodówka, tym więcej siły może używać. To jednakże jest uzależnione jeszcze od tego, której klasy sprzęt kupimy. By uniknąć sporych rachunków za prąd, zwracajmy uwagę na klasę energetyczną. Wielokrotnie chłodziarki mające wysoką klasę energetyczną są kosztowniejsze, lecz w dłuższym okresie, poniesiona kwota powinna szybko się zwrócić. Zamawiając tańszy model, będzie to jedynie oszczędność iluzoryczna. Lodówka jest urządzeniem, które funkcjonuje bez przerwy. Kupując tańszy typ o niższej klasie energooszczędności, przyoszczędzone pieniądze przeznaczymy na wyższe opłaty za energię elektryczną.

CZYTAJ TAKŻE – SAMSUNG RB36J8799S4 – lodówka szefów kuchni

Czy głośność ma znaczenie

Warto zorientować się, jak głośno lodówka będzie chodzić. Nie są to głośne odgłosy, które były by upierdliwe i wpływały negatywnie na konsumenta. Powodowany przez lodówkę szmer, bardzo często jest właściwie minimalny w pozostałych wnętrzach. Na głośność dodatkowo nie ma wpływu rozmiar urządzenia. Na występujący brzęk składa się dużo aspektów, m.in. praca agregatu czy wentylatorów, jakie zapewniają niezmienną temperaturę w chłodziarce. Także narzędzie odpowiadające za niewystępowanie szronu może przyczynić się do okresowej intensywniejszej pracy. Niemniej okazjonalnie powstający dźwięk jest agresywny.