Kupuj obuwie rozsądnie

buty na koturnie

Wybór najlepszych butów wielokrotnie stwarza ogrom kłopotów, gdyż wymaga rozpatrzenia kilku kwestii. Oprócz sprawy wyglądu powinna się także liczyć wygoda. Oto kilka rad, którymi należy się kierować przy wyborze najlepszego obuwia.

1. Określ aktywność, którą chcesz wykonywać poczas noszenia obuwia.

Planujesz wyjść na spacer, pobiegać, do pracy, a może na elegancką imprezę? Każde z tych miejsc wymaga innego obuwia. Na piesze wycieczki, przede wszystkim te górskie sprawdzą się doskonale buty trekkingowe z doskonałym podparciem dla kostek. Buty na elegancką imprezę, na jaką planujesz pójść w sukni – najlepszym wyborem będą buty na obcasie, jakie dodadzą klasy całej stylizacji. Wysokość szpilki wybierz, tak by było Ci dobrze. Jeżeli nie lubisz za bardzo wysokich szpilek i sporadycznie je zakładasz, nie zmuszaj się do wybrania 10 cm szpilek. Obuwie sportowe – tutaj mamy ogromne pole manewru. W galeriach dostępne są buty do kręgli, do biegania, do piłki nożnej jak i mnóstwa innych rodzajów sportu. Jeżeli lubisz jedną aktywność, jakiej poświęcasz sporo czasu kup buty właściwe dla dyscypliny. Jeżeli uprawiasz rozmaite sporty kup buty uniwersalne.

2. Materiał jest ważny

Kupując buty nie bez znaczenia jest materiał, z którego są wykonane. Najlepiej sprawdzają się buty ze skóry naturalnej. Buty ze sztucznych tworzyw mogą być niewygodne i może być problem z ich dopasowaniem do stopy.

3. Dopasuj rozmiar do stopy!

Nosisz rozmiar 37? Nie wszystkie buty w tym rozmiarze będą dobre dla Ciebie. Roziary niektórych producentów się różnią, w związku z czym opłaca się przymierzyć obuwie, które planujemy kupić i zrobić w nich parę kroków.