Udaj się na Śląsk

Jeżeli poszukujesz miejsca na krótkie podróże, wybierz się na Śląsk. Udaj się na odwiedzanie prześlicznych zabytków, a ponadto pięknych miejsc, które pozwolą Ci poznać różnorodną przeszłość jednego z najoryginalniejszych regionów naszego kraju. Przy okazji skosztuj też charakterystycznych miejscowych smaków kuchni. Przekonaj się, że panujący stereotyp na temat Śląska już dawno odszedł do lamusa. Zaobserwuj transformacje, które zaszły na przestrzeni lat w rejonie, który dalej większości Polaków kojarzy się jedynie z kopalniami i hutami.

Jakie miasta na Śląsku należałoby zwiedzić

Wybierając się na Śląsk powinieneś zobaczyć Tychy. Znajdziesz tam Muzeum Tyskich Browarów Książęcych. W trakcie wędrówki zrozumiesz historię browarnictwa, jednak też będziesz mógł obejrzeć jak aktualnie tworzy się piwo. Posmakujesz przy okazji niedawno uważonego piwa. Kolejnym celem wędrówki na twojej liście, powinien być Chorzów i zlokalizowany tam Park Chorzowski. To jeden z największych parków w Europie. Kilometry ścieżek pozwolą Ci wypocząć od szumu centrum oraz odpreżyć się. W sercu parku położone jest Obserwatorium Astronomiczne, gdzie spojrzysz na kosmos z całkiem odmiennej perspektywy. Będąc w parku, należałoby dodatkowo zwiedzić Śląski Ogród Zoologiczny bądź pobawić się w Śląskim Wesołym Miasteczku. Decyzja należy do Ciebie. Rozważ również wizytę w Katowicach – stolicy okręgu. Znajdziesz tam typowy dla Śląska, Katowicki Spodek oraz Muzeum Śląskie. Gdy chcesz dowiedzieć się czegoś więcej o górnictwie, z jakiego słynie Śląsk, w Zabrzu warto zobaczyć Muzeum Górnictwa w Zabytkowej Kopalni Węgla Kamiennego Guido. To jedna spośród najatrakcyjniejszych atrakcji turystycznych regionu. Będziesz posiadać okazje zjechać kolejką 320 metrów w dół. Możesz poczuć się prawie jak górnik w trakcie oglądania podziemnych chodników. Po wędrówce, należałoby odwiedzić jeszcze do najniżej położonego lokalu w Europie, gdzie spróbujesz śląskich straw.

Co jeszcze odkryjesz na Śląsku?

Ażeby zaznajomić się ze wszystkimi rozrywkami proponowanymi przez śląskie miasteczka, potrzebowałbyś mnóstwo czasu. Stąd, należałoby przemyśleć wzięcie udziału w jednej z największych śląskich imprez turystycznych – Industriadzie. W czasie dwóch dni w 25 miasteczkach regionu, odbędzie się aż 500 przeróżnych zdarzeń poświęconych historii regionu oraz technice. Wyłącznie od Ciebie zależy, w których będziesz uczestniczyć.