Pralka, suszarka, a może dwa w jednym?

Jeszcze parę dekad temu, pranie było niezwykle ciężką procedurą. Teraz wystarczy wrzucić ubrania do pralki, a po wszystkim rozwiesić całość na suszarce. W czasie gorącym, suszarkę zazwyczaj wolno wynieść na balkon. Jednakże w zimniejszych miesiącach, trzeba znaleźć dla niej odpowiednie lokum w apartamencie. Podczas klasycznego suszenia, w mieszkaniu narasta liczba wilgoci, jaka sprzyja występowaniu grzybów. Stąd też coraz więcej jednostek decyduje się na zakup automatycznej suszarki lub pralko-suszarki.

Na co korzystnie się zdecydować

Decydując się na kupno dwóch oddzielnych urządzeń, wbrew pozorom użyją one mniej energii. Nie wystąpi ponadto kłopot z ich umiejscowieniem, ponieważ można je ustawić jedno na drugim. Dzięki takiemu rozstrzygnięciu nie tracimy miejsca. Jeżeli nie możemy pozwolić sobie na nabycie pojedynczych sprzętów, wyjściem będzie pralko-suszarka. Zajmuje akurat tyle miejsca, co pralka, a ma znacznie więcej do zaoferowania. Przy doborze najlepszego rozwiązania dla siebie, zwróć jeszcze uwagę na pojemność proponowaną przez sprzęty. Przy pralce i suszarce mechanicznej, jest ona do siebie współmierna. Przy pralko-suszarce, mogą wyjść małe dysproporcje. Piorąc 8 kg rzeczy, na raz umiemy wysuszyć zaledwie 5 kg. Pozostałe ubrania będą musiały zaczekać na swoją porę. Pomimo to i tak będzie to trwało mniej czasu, niż w wypadku tradycyjnego suszenia.

Co do domu, a co do mieszkania

Jeśli mieszkamy w bloku, korzystniej postawić na na pralko-suszarkę. Przestaniemy się dręczyć, o to gdzie rozprostować pranie. A samo wysuszanie potrwa również niezmiernie krótko. Mimo liczniejszego poboru energii elektrycznej, mnóstwo postaci decyduje się na to rozwiązanie. Posiadając domek jednorodzinny, korzystnie rozważyć zakup dwóch odrębnych urządzeń. W takich przypadkach częstokroć posiadamy lokum, które spełnia funkcję pralni. Bez kłopotu pomieści się tam zarówno pralka, jak także suszarka automatyczna.